fbpx

Чому вигідно вкладати кошти в офлайн ІТ-освіту

Розвиток онлайн-платформ для вивчення найрізноманітніших курсів та віддаленого опанування професій досягло свого апогею якраз у 2010-х роках. ІТ-освіта  не стала виключенням; наразі доступні десятки інтернет-шкіл в Україні та тисячі – по всьому світу, що дозволяють засвоїти FrontEnd, BackEnd, QA, Java та навіть той самий Full Stack удома, зрідка телефонуючи викладачеві (ба навіть більше – взагалі обходячись без особистого спілкування). Доступ з будь-якої точки земної кулі, планування задач та часу під свої потреби, можливість отримати той самий сертифікат по закінченні курсу… нащо, як то кажуть, платити більше? Але ось вам питання: чи на користь йде онлайн-освіта та як після неї практикувати отриману професію?

До переваг такої освіти можемо віднести:

 • Невелику затратність у часі
 • Віддалений доступ до навчальної інформації
 • Отримання сертифікату за умови складання екзамену
 • Колективний випускний проект (для кращих студентів курсу)

Хоча не всі перелічені фактори грають на руку працюючим людям, великою проблемою стає нестача мотивації, щоб ефективно завершити навчання, невміння правильно розподілити свій час, самоорганізуватися та контролювати себе, а найголовніше – нестача спілкування та практичного досвіду, який так високо цінується роботодавцями.  Якщо хочеться, щоб хобі стало справжньою професією, варто звернутися до офлайн-освіти. Що вона дає?

 1. Емоційний контакт із людиною

Живе спілкування з групою колег-студентів, з викладачами, менторами та спеціалістами позитивно впливає як на сприйняття та засвоєння інформації, так і в цілому налаштовує на навчальну діяльність. Працювати у ІТ – значить бути соціалізованою людиною, що вміє знаходити підхід до групи людей, з якими працює, та із замовником. Тому важливо вчитися шукати емоційний підхід до людини ще під час навчання.

 1. Спілкування з викладачем

Можливість у будь-який момент задати питання, що вас хвилює, зв’язатися щодо незрозумілої теми або перепитати ще раз на занятті – це однозначно те, чого не зможуть запропонувати онлайн-курси. Навіть якщо у вартість онлайн-навчання входить можливий зв’язок з викладачем, таких студентів, як ви, у нього можуть бути десятки – на кожного навряд чи знайдеться час, щоб вислухати та допомогти конкретною порадою. Офлайн натомість забезпечить вас повним розумінням того, щоб відбувається, тим паче, якщо ви працюєте у групах, і вам необхідно бути в курсі всіх нюансів проекту – для цього і існують scrum-майстри та ментори, що підтримують студентів. До речі…

 1. Менторство та підтримка

Студенти онлайн-курсів ІТ-напрямків, яким часто ментор життєво необхідний, повністю позбавлені можливості спілкування з такими «гуру» під час навчання. Єдиний варіант – шукати ментора на стороні самому та платити йому за це гроші. Офлайн-школи натомість пропонують менторську підтримку та з радістю дають студентам практичні поради з розвитку окремих навичок, визначенні сильних сторін та пошуку роботи в майбутньому.

 1. Корисні знайомства та нетворкінг під час навчання

Окрім ментора, на навчанні у реальній школі можна завести корисні знайомства, якщо активно включатися у життя групи, не боятися висловлювати свої думки вголос, відстоювати свої проекти та бути прикладом для інших студентів. На вас звернуть увагу не лише ваші колеги, з якими ви продовжите спілкування після випуску, і, можливо, будете вести спільні проекти; викладачі будуть мати вас на увазі, рекомендуючи партнерським організаціям кращих студентів для стажувань та роботи. Так ви, за бажання, знайдете першу роботу у hi-tech сфері, усього лише проявляючи себе на заняттях.

 1. Постійна практика та рішення реальних задач у групах

Але, напевно, найважливіше – це не просто теорія, підкріплена відеоматеріалами, але і величезний пласт практичних знань, яких ви не отримаєте, займаючись та намагаючись програмувати удома. У онлайн-курсі може бути описаний 1 кейс, який потрібно розібрати – а викладач у офлайн-школі знає тисячі прикладів, якими можна зацікавити вас, мотивувати вчитися та вирішувати цікаві та корисні задачі.

 1. Дисциплінованість та мотивація

Офлайн мотивує відвідувати курси у реальності, якщо вже у вас фіксований графік та ви заплатили за це гроші. І з часом ця меркантильна думка, за умови підкріплення її вищевказаними пунктами, переростає у чітке розуміння, що на заняття необхідно ходити та любити їх. Мотивація займатися може бути ще і підкріплена мотивацією швидше знайти роботу, чим часто також займаються офлайн-курси.

 1. Допомога у підготовці до майбутнього інтерв’ю

Як онлайн так і офлайн курси готують ваше резюме до пошуку роботи, але пройти модуляцію реальних співбесід ви зможете тільки офлайн. Займаючись у групі, ви підготуєте себе до найбільш складних запитань, зможете дізнатись від ментора, чим цікавляться роботодавці зараз та як можна найбільш вигідно подати свої сильні сторони. У вас буде портфоліо з реалізованими проектами, що суттєво вплине на рішення при влаштуванні на роботу.

 1. 100% участь у фінальному проекті

Онлайн-курси допускають до участі у фінальних проектах лише деяких кращих студентів, з якими працюють напряму. Якщо вам забракло мотивації чи інтересу потрапити у це число, на жаль, ви так і не візьмете участі у практичній груповій роботі. У реальній школі все простіше – ви 100% потрапляєте у підгрупу та отримуєте певні задачі з проекту, які треба вирішити.

Велика кількість людей все ж робить вибір на користь онлайн-освіти, та дістатися кінця можуть лише одиниці. За статистикою – не більше 15%. А з урахуванням усіх недоліків онлайну, постає питання, чи варто витрачати кошти на курс, який навряд чи допоможе знайти роботу та опанувати реальний досвід рішення складних задач та кейсів.

Скоріше, онлайн-освіта може стати непоганим доповненням до реального навчання у ІТ-школі, отриманням екстра-знань. Якщо ж вас цікавить займатися разом із кращими з кращих та тягнутися услід за ними, радимо вкладати свої гроші у офлайн-курси, щоб інвестувати у майбутню успішну ІТ- та стартап-кар’єру.

 

Всі статті
Контакти