fbpx

Популярні запитання при проходженні співбесіди

Що таке співбесіда? Це зовсім не страшне опитування, де ви загнані в куточок і повинні відповідати, як під дулом пістолета, це навіть не оцінка, і не допит. Саме слово співбесіда натякає на приємну бесіду з співрозмовником, звичайно не про погоду за вікном, та все ж задоволення повинні отримати обидві сторони. Проблема лише в тім, що неможливо за короткий проміжок спілкування оцінити всі навички і професійність людини, тому в цьому випадку допомагають ситуативні питання, власне враження та славнозвісні soft skills. Тому, ми максимально спробували зібрати ключові питання, які можуть трапитись вам та допомогти відчувати себе більш впевнено в ході співбесіди.

Вмотивованість/здатність приймати рішення
1. Опишіть ситуацію, коли ви зробили набагато більше, ніж очікувалося від вас, для завершення проекту. Чи були ваші зусилля визнані? Ким і як? Як ви це відчули?
2. Розкажіть про час, коли ви взяли на себе відповідальність за проект. Чому ви це зробили? Що було результатом того, що ви прийняли виклик? Що могло статися, якщо б ви не взяли на себе відповідальність?
3. Наведіть приклад, в якому ви придумали ідею проекту, яка була реалізована в першу чергу завдяки вашим зусиллям. Про що це було? Яким був результат? Якою була ваша роль?
4. Опишіть час, коли ви зробили пропозицію покращити щось на проекті, над яким ви працювали.
5. Дайте мені приклад проекту або ініціативи, який ви розпочали самостійно. Це може бути некомерційний. Що спонукало вас розпочати роботу?

Можливість адаптуватись
6. Опишіть ситуацію, в якій ви зіткнулися з перешкодою для завершення проекту. Як ви впорались з цим? Які кроки ви зробили?
7. Розкажіть мені про час, коли вам довелось відразу працювати над декількома проектами. Як ви впорались з цим?
8. Опишіть ситуацію, в якій ви зазнали значних змін у проекті, яких ви не очікували. Що це було? Як це вплинуло на вас, і як ви пристосувалися до цієї зміни? Як ви залишилися продуктивними протягом проекту?
9. Опишіть ситуацію, в якій ви повинні були пристосуватися до змін, на які не маєте впливу. Як ви це зробили?

Навички комунікації
10. Мені було б цікаво почути про ваші непорозуміння з вашим керівником. Якою була причина цього? Як ви це вирішували?
11. Розкажіть мені про випадки, коли вам доводилося повідомляти дуже погану новину своєму керівнику або членам команди. Як ви це зробили? Яким був результат?
12. Наведіть приклад того часу, коли ви не згодні з іншим колегою. Ви заступилися за те, що, на вашу думку, було правильним?
13. Розкажіть мені про час, коли вам доводилося ставити задачу людині, яка не розуміє технічного жаргону. Як ви переконалися, що інша людина вас розуміє?
14. Опишіть ситуацію, в якій відчували, що ви недостатньо комунікували з людиною. Що ви робили?
15. Розкажіть мені про ситуацію, в якій ви повинні були говорити і бути напористим, щоб довести точку зору, яка була важливою для вас.

Управління конфліктами
16. Розкажіть про час, коли ви мали незгоду з іншим колегою. Як ви справилися з ситуацією? Чи вдалося досягти взаємовигідного вирішення цього конфлікту? Якщо ні, то чому ви і ваш колега не змогли досягти взаємовигідного вирішення? Якщо б ви тоді знали, що ви знаєте зараз, що б ви зробили по-іншому, щоб запобігти конфлікту або вирішити його?
17. Розкажіть про час, коли вам доводилося працювати з важкою людиною для досягнення мети. Що було найбільшою проблемою? Як ви це зробили?
18. Чи був час на проекті, коли ви не погоджувалися з ким-небудь? Що ви зробили з цього приводу?
19. Розкажіть мені про те, коли вам доводилося мати справу з конфліктом у вашій команді. Як вирішувався конфлікт? Як ви це зробили? Як би ви зараз розібралися?

Креативність
20. Наведіть приклад часу, коли ви повинні були знайти творчий та незвичайний підхід до вирішення проблеми. Як ця ідея прийшла вам у голову? Як ви думаєте, чому це було незвично?

Прийняття рішень
21. Наведіть приклад того часу, коли ви зіткнулися з складною проблемою, пов’язаною з проектом, і ви не могли визначитися з найкращим способом вирішення. Що ви робили? Як ви прийняли рішення? Якщо б ви могли прийняти рішення ще раз, чи змінили б ви що-небудь?
22. Подумайте про той випадок, коли ви прийняли рішення на роботі, яке не підтримали. Як ви поводились?
23. Дайте мені приклад проекту, який повністю провалився. Чому, на вашу думку, це був провал? Чи можливо щось зробити по-іншому, щоб перетворити його на успіх?
24. Опишіть ситуацію, в якій ви старанно працювали над проектом, і це не дало бажаних результатів. Чому ви не отримали бажаних результатів? Що ви дізналися з досвіду?
25. Подумайте про ситуацію, коли ви вирішили погано або зробили щось, що просто не вийшло. Що трапилось?

Орієнтація на цілі
26. Наведіть приклад важливої мети проекту, яку ви досягли, і як ви його досягли.
27. Подумайте про приклад, в якому ви працювали, і досягли кількох цілей проекту.
28. Опишіть ту обставину, коли ви не змогли досягти мети проекту, що була встановлена вашим керівником. Як ви справилися з цією ситуацією? Яким був результат?
29. Подумайте про приклад, в якому ви були залежні від інших, що допомагали вам досягти мети проекту. Як ви відчували себе?

Вплив/переконання
30. Розкажіть мені про нещодавню ситуацію на роботі, в якій ви змогли змусити керівництво прийняти одну з ваших ідей.
31. Опишіть ситуацію, в якій ви зазнали труднощів у тому, щоб змусити інших прийняти ваші ідеї? Яким був ваш підхід? Як це спрацювало? Чи змогли ви успішно переконати когось побачити речі по-своєму?
32. Чи доводилося вам коли-небудь «продавати» ідею вашій команді проекту? Як ви це зробили? Чи вони це «купували»?

Планування, встановлення пріоритетів, управління часом
33. Розкажіть мені про ситуацію, коли ви були відповідальні за планування проекту. Чи все йшло за вашим планом? Якщо ні, то чому і які протидії ви повинні були взяти?

Популярні запитання при проходженні співбесіди

Навички вирішення проблем
34. Розкажіть мені про ситуацію, коли ви зробили помилку на роботі. Що саме сталося і як ви з цим справилися? Які кроки ви вжили, щоб поліпшити ситуацію?
35. Яка найбільша проблема з якою ви зіштовхувались на проектах і як ви її вирішили? Що було найважчим? Який був результат? Ви б зараз зробили щось інше?
36. Дайте мені приклад того часу, коли ви помітили невелику проблему, перш ніж вона перетворилася на головну. Ви взяли на себе ініціативу, щоб виправити це? Які запобіжні заходи ви вжили?
37. Розкажіть мені про складну проблему / проект, з яким ви зіткнулися. Як ви вирішили, що робити в першу чергу? Яка інформація потрібна вам? З якими перешкодами ви зіткнулися? Які з них ви змогли подолати? Чи потрібно було звертатися за допомогою?

Командна робота
38. Розкажіть мені про час, коли ви працювали з людиною, яка не завершила свою частку роботи. Як ви справилися з ситуацією? Чи обговорювали ви свою стурбованість з колегою? З вашим менеджером? Якщо так, то як ваш колега відповів на ваше занепокоєння? Якою була реакція вашого менеджера?
39. Опишіть ситуацію, коли вам довелося працювати в команді, яка не дуже добре працювала. Що трапилось? Що ви зробили і яку роль ви взяли? Як змінилася ситуація?
40. Опишіть досвід роботи з командою, який вас розчарував. Що б ви зробили, щоб запобігти такого в наступний раз?
41. Наведіть мені приклад співпраці в команді для досягнення важливої мети. Якою була мета? Наскільки ви взаємодіяли з іншими учасниками проекту?
42. Розкажіть мені про найскладнішу ситуацію, яку ви мали, коли керували командою. Що сталося і як ви це зробили? Чи були ви успішні? Що найважливіше, що ви зробили?

Робота під тиском
43. Опишіть ситуацію, коли ви працювали ефективно під тиском. Як ви себе почували, коли працювали під тиском? Що відбувалося, і як ви пройшли через це?
44. Розкажіть мені про ситуацію, коли у вас виникли проблеми під тиском. Як ви справилися з цією ситуацією? Ви вирішили звернутися за підтримкою? Як і коли ви просили допомогти?
45. Наведіть мені останній приклад стресової ситуації на роботі. Що трапилось? Як ви це вирішили?

Саме головне, що ви повинні запам’ятати, що тут немає правильної чи неправильної відповіді. Висновок один – ви або співпадаєте цінностями з компанією, або ні і це завжди взаємне рішення.
Анна Вашура, HR generalist DAN.IT education

Всі статті
Контакти