fbpx

5 плюсів та 2 мінуси роботи UI/UX дизайнера. Як зрозуміти, чи підходить вам професія?

Отже, уявимо, що ви обираєте професію у ІТ та розглядаєте Interaction Design. Неважливо, ви новачок чи т.зв. “світчер” який планує змінити поле діяльності, — перспективи у цій популярній та прибутковій сфері (дизайн входить до топ-10 сфер за популярністю в Україні згідно з даними DOU ua) відкриті для будь-якої людини. Але потрібно знати усі плюси та мінуси напрямку, щоб оцінити ризики та відчути, чи справді ви хочете спробувати свої сили у сфері веб-дизайну. Правдиво описати переваги та недоліки UI/UX ми попросили Олександра Войтенко, програмного директора курсу Interaction (UI/UX) design у DAN.IT education та Design director’а у Trinetix. Олександр працює у сфері дизайну понад 12 років.

Олександр: «Професія UI дизайнер увійшла у топ-1 найскладніших для пояснення своєї сфери діяльності батькам за дослідженнями Business Insider. Я часто зустрічаюся з питаннями від зацікавлених людей, що ж це за професія така, чи доведеться малювати пейзажі, логотипи, з чого взагалі складається робочий день. Ми спробували відповісти на загальні питання про роль дизайнера у сучасному tech світі».

Плюси

Гнучкість

Ви оцінюєте робоче навантаження самостійно. Працюєте, скільки хочете, де хочете та у зручний для вас час. Графік роботи дуже гнучкий, при цьому, дохід залежить від самого дизайнера. Великим позитивним бонусом є те, що можна легко працювати віддалено з будь-якої точки земної кулі. Достатньо мати ноутбук + стабільний інтернет під рукою.

Перспективність

Сфера IT в Україні випереджає загальносвітові темпи. Згідно з даними Європейської асоціації бізнесу, до 2020 року кількість ІТ-спеціалістів в Україні збільшиться до 200 тисяч, ніша займатиме 5% ВПП країни, а експорт послуг збільшиться до $6 млрд. До 2025 року остання цифра складатиме вже $8,4 млрд. Як наслідок, виросте попит на вузькі спеціальності та експертів, які зможуть працювати водночас у декількох сферах. Тому дизайнерам  – зелене світло, адже після дизайну можна переходити до суміжних професій: проектного управління, бізнес-аналізу або взагалі відкривати свою справу.

Міжнародні замовлення

Низький поріг входження на міжнародні замовлення обумовлений тим, що кордони відкриті, знайти замовника в інтернеті нескладно, а українські спеціалісти високо цінуються. У вас є гарне портфоліо, досвід, ви знаєте англійську, хочете розвинути свій креатив та братися за абсолютно різні проекти? Потрібно лише знання англійської.  Знаєте англійську— go for IT!

Занурення у різні сфери

UI/UX дизайн дає можливість попрацювати з різними напрямками та сферами діяльності, навіть якщо ви ніколи раніше ними не займалися та не розумілися на специфіці.  Можна робити дизайн інтерфейсів для магазинів вейпів, переключитися на роботу над додатком щодо доставки їжі, а далі – поринати у фінансовий аудит. Чим більше у вас замолень, ти більше різних особливостей та нюансів, з якими можна попрацювати та дізнатися нове для себе.

Швидкий та наочний результат своєї роботи

UI/UX дизайнер зайнятий візуальною частиною проекту, доступною користувачеві одразу. Ті ж програмісти можуть днями писати код, але результат їх роботи неочевидний, і може бути ніким не оцінений. Тому робота  UI/UX’a – це оптимальний баланс витрачених зусиль та наочних досягнень.

Мінуси

Суб’єктивність та важкість контакту з різними людьми

Навіть якщо ви стараєтеся та на кожному етапі узгоджуєте свою роботу із замовником, на виході неможливо однозначно сказати, наскільки “робочий” у вас дизайн, і як він спрацює на практиці. До того ж, навіть якщо у проекті немає логічних помилок, ви все одно не застраховані від клієнтського “мені щось не подобається” або прохань “зроби, щоб було просто та гарно”.

Відсутність пільг у звичному розумінні цього слова

Гнучкий графік – це, з однієї сторони, добре, а з іншої – має свої підводні камені. Спитати, написати та подзвонити можуть в будь-який момент, тому спокою, нормальних відпусток, а також пенсій тощо — усього цього ми, дизайнери, більшою мірою позбавлені.

Спірні моменти

Нон-стоп спілкування

Постійне спілкування з різними людьми навіть у рамках одного проекту може знесилювати. Іноді змінюються люди, що приймають рішення, а також приходять нові люди, які дають вам безкінечні правки. Для того, щоб це витримати та відстояти своє бачення, роботу, вислухати велику кількість точок зору, потрібні міцні нерви. Уважно подумайте, чи маєте ви такий ресурс.

Постійне навчання

Професія UI/UX дизайнера дуже швидко змінюється, як і сфера IT в цілому. Те, що користувалося попитом 3 роки назад, вже нерелевантно зараз. Тому, щоб бути на плаву, знати усі останні фічі, бути в курсі подій, потрібно вчитися щодня – гортати чужі портфоліо, соц.мережі, сайти та проекти, відслідковувати тренди, відвідувати онлайн- та офлайн заходи і т. д. Вас не покидатиме відчуття постійної конкуренції та гонитви за визнанням  – оцініть, наскільки ви любите знаходитись під таким тиском і чи готові витрачати багато часу та швидке та результативне самонавчання.

Наостанок слід вказати, що орієнтуватися на сферу UI/UX дизайну однозначно варто. Цей напрямок дозволить вам розширити свій кругозір, набути класних навичок та розкрити своє бачення світу, плюс вкластися в те, щоб користувачу було зручно та приємно читати сайти, замовляти через додатки і т.д. Плюс, в середньому зарплата джуніор UI/UX дизайнера по Україні складає $650, у Києві – $1000. Тож уперед, не дивлячись на спірні моменти, але приймайте рішення зважено та обирайте прискіпливо.

Всі статті
Контакти