fbpx

Що таке Soft skills та навіщо вони IT спеціалісту?

Якби у вас років 5 назад запитали, якими soft skills ви володієте, то з великою впевненістю можна сказати, що 90% людей просто округлили б очі. Ще 10% – максимум б перевели це словосполучення на українську, “м’які навички”.

Сьогодні ж кожна людина, яка відправляє своє резюме в компанію, обов’язково вказує як мінімум три таких навички. Але все ще далеко не кожен володіє ними досконало і розуміє, що ж від нього вимагають.

Спробуємо розібратися, що ж це, софт скіллс, з чим його їдять, і чому це так важливо, особливо для IT фахівця.

Якщо коротко, то soft skills – навички, які не можна продемонструвати моментально, як сертифікат або диплом. Це навички взаємодії з людьми, навички спілкування, командної гри, здатності навчатися та вміння згладжувати конфлікти. Все це життєво необхідно людині, яка намагається побудувати кар’єру. Чому? Відповідь проста. На сьогоднішній день недостатньо бути відмінним фахівцем. Перш за все важливі люди! Людина комунікабельна, відкрита, старанна, готова до навчання та постійного розвитку може стати професіоналом. Зате будь ви хоч senior, хоч CTO або архітектор, але якщо при цьому ви постійно в поганому настрої, що, безсумнівно, передається іншим людям, закриваєтеся від колективу, ваші шанси потрапити в команду значно зменшуються.

Розглянемо конкретний приклад. Людина приходить в компанію на позицію Junior developer, маючи технічну освіту, знаючи основи, і відповідаючи на 50% технічних питань. До співбесіди підключається HR, який оцінює вже зовсім інші складові. Йому важливо, щоб людина стала частиною команди. Він слухає, як ви поведете себе в конфліктній ситуації, чи зможете ви звернутися за допомогою в разі виникнення труднощів, чи зможете генерувати нові ідеї, чи є у вас лідерські якості, наскільки ви підходите корпоративному духу компанії. На цьому етапі, повірте, якщо ви енергійні, позитивні та чесні у відповідях, вмієте чітко викласти свої думки, то навіть при незнанні якихось відповідей на технічні питання у вас повірять, дадуть шанс та можливість навчатися.

Що таке Soft skills та навіщо вони IT спеціалісту?

Загалом, soft skills – це особисті якості, які вимагають практики, розвитку та вдосконалення. І чим краще ви їх прокачаєте, тим більше у вас шансів для отримання роботи мрії та просування по кар’єрних сходах.

Можете з упевненістю стверджувати, що володієте soft skills, якщо ви:

  • Комунікабельний

Вмієте спілкуватися з людьми, обґрунтовувати свою точку зору, слухати і бути почутим, а також вести грамотну переписку.

  • Командний гравець

Вмієте прислухатися до думки інших та чітко доносити свою позицію, не вступаєте в конфлікти, вмієте делегувати або брати на себе відповідальність.

  • Гнучкий

Вмієте адаптуватися до ситуації, що склалася та швидко приймати рішення.

  • Відповідальний

Можете взяти відповідальність за певний проект /роботу та не боїтеся труднощів.

  • Той, якого навчають

Вмієте навчати інших.

  • Креативний

Можете запропонувати хорошу ідею, щоб компанія працювала ще краще.

 

Немає меж досконалостей! Розвивайтеся, і у вас все вийде.
Анна Вашура, HR generalist

Всі статті
Контакти