fbpx

Ура, ви – Junior Developer. А що тепер?

Ось ви, нарешті, закрили свій bootcamp і тепер із гордістю можете називати себе junior веб-розробником – з далекосяжними планами, очікуваннями швидкої роботи та прибутку, а в ідеалі – з великим бажанням кодити та кодити у своє задоволення. Чи так це буде насправді, і що потрібно зробити, щоб подібні, хоча і не зовсім правдоподібні мрії стали наближеними до реальності? Приготуйтеся, доведеться попотіти. Нехай ви вивчили технічну базу в універі чи на курсах, але тепер доведеться заглибитись в самоосвіту.

Програмування – це універсальна сфера, яка знаходиться на перетині величезної кількості інших сфер та практик. Навіть досвідчені розробники не можуть знати всього, а ви як Junior взагалі не знайомі з масивом знань, який ще доведеться досліджувати. Як не дивно, але кращий шлях напрацювати досвід – показати, що ви чогось не знаєте.

Мінімум раз на день ми чуємо термін або інформацію про технологію, яких не чули раніше. Тому не варто прикидатися, що все добре – питайте ваших просунутих колег, знайомих, друзів. Більше того, досвідчені Senior-розробники часто навіть радіють, що помиляються, адже на помилках вчаться. Не бійтеся продемонструвати свою необізнаність. Те ж стосується і підготовки до співбесіди. Краще чесно зізнатися, з чим ви реально вмієте працювати, аніж пізніше виставити себе дурнем.

Ви уникнете грубих помилок або непродуманих дій, якщо знайдете собі ментора. Одним з кращих проявів освітньої співпраці в ІТ являється система менторства, адже з таким наставником, по-перше, не доводиться працювати напряму щодня. Ви будете зустрічатися з ним щотижня та розповідати, що у вас виходить, а що – ні. Якщо роботи ви ще не маєте, і немає кого попросити з команди співробітників з досвідом, є проста порада. Відвідуйте тематичні заходи, звертайте увагу на людей, які дають лекції в цікавій вам сфері, поспілкуйтеся з ними щодо гіпотетичної можливості взяти над вами «шефство». Так, цей процес практично не буває безкоштовним, але і досвіду ви з нього отримаєте достатньо, щоб не шкодувати витрачених грошей. Погодьтеся, що мати за спиною людину, яка завжди об’єктивно зможе поглянути на ваші справи та співвіднести їх з цілями, важливими для вас, завжди заспокоює. Але, звісно, для цього спочатку необхідно визначитися, що за мету ви переслідуєте. І це не завжди може бути отримання роботи.

Доки ви ще не потрапили в систему та не звузили зону фокусу до цілком конкретних проблем будь-якої компанії, визначитесь зі своїми особистими цілями. Одним з найбільш непередбачуваних труднощів новачка у світі програмування стане розуміння того факту, що вам усього-навсього залишилось вивчити мільйон речей, з якими ще не доводилось стикатися, та покращити уявлення про мільярд нюансів, з якими доводилось мати справу під час навчання. Розуміння того, що на все просто не вистачить часу та сил – адже попереду ще співбесіди – може завдати серйозної шкоди самооцінці та бажанню не кидати все на півдороги.  Через це варто виконувати все за прикладом:

  • Сходити на консультацію з ментором;
  • Виокремити сильні та слабкі сторони у технічному та особистісному планах;
  • Виокремити цілі, що стосуються вдосконалення технічних навичок;
  • Виокремити цілі, що стосуються роботи над персональною характеристикою.

 

Далі треба визначитись, що для вас та вашого резюме буде важливішим: вивчити/підтягнути нову мову програмування чи заглибитись у парну або командну роботу? І, до речі, про мови…

Якщо ви розробник, ба більше, фулстек розробник, вам надважливо розвивати здатності до інших мов. Неважливо, що ви вивчаєте зараз, бо необхідно братися за щось, що кардинальним чином відрізняється від цієї щоденної роботи. Знаєте Ruby? Переходьте на C#, і це гарантовано допоможе вам вигідно відрізнятись від інших пошукачів та додасть поваги навіть у власних очах.

При цьому, мову і справді потрібно вивчати. Під цим маємо на увазі синтаксис, оператори та бібліотеки мови , а також її практичне застосування. Перші дві складові неважкі – програміст, що має клепку, здатен вхопити основи лексики, пишучи код зо декілька годин. Бібліотеки та інше – справа практики та вашого бажання шукати і не здаватися, доки не вивчите та не запам’ятаєте все, що вам треба для роботи. А ось над практичним застосуванням необхідно працювати місяцями, до тих пір, поки ви не навчитеся усім трюкам. Але тут саме і відбувається магія та напрацьовується власний стиль вирішення задач. Що ж, вам хоча б буде, чим зайнятися найближчим часом.

Ви можете шукати роботу мрії, але спробуйте по можливості приділити час стороннім проектам, сайд-проектам. Ваш сайд-проект не обов’язково має бути вражаючим. В ідеалі, все, з чим ви можете впоратися за день чи менше – підійде. Якщо немає ідей або пропозицій, спробуйте підмітити в житті проблему, яка не дає вам спокою, та спробувати вирішити її за допомогти технології. Ви здивуєтесь, але такі креативні рішення цінуються роботодавцями. Наприклад, ви можете:

 

  • Написати утиліту, яка буде автоматично завантажувати розклад з потрібного вам кінотеатру раз на тиждень та висилати вам повідомлення, який фільм з рейтингом вище 0 балів ви можете переглянути
  • Написати простий додаток, який буде повідомляти вас, у якому місті зараз проходить концерт вашої улюбленої групи
  • Написати додаток, який буде підмічати знижки на необхідні вам товари у маркетах
  • Створити простенький сайт-фотоальбом, де кожна сторінка буде змінювати свій колір у відповідності до домінуючого кольору на обраній фотографії

 

Пам’ятайте, що бути Junior’ом – це значить бути людиною з палаючими очима, випробовувати свої сили, задавати дурні запитання та прагнути зробити щось важливе. Тільки мотивованих візьмуть на роботу та допоможуть розвиватися.

Про поради, як бути Junior розробникам, коли їх взяли на першу роботу, поговоримо в наступних статтях.

Всі статті
Контакти