fbpx

Все про професію UI/UX дизайнера

Хто такий UX/UI дизайнер

UI/UX дизайнер це креативний фахівець, який проектує призначені для користувача інтерфейси. UI і UX це два різних сторони дизайну, але частіше за все завдання по обох напрямках тісно пов’язані між собою, а тому їх робить один універсальний фахівець.

Така професія має довгу історію. Будь-яке налаштування зовнішнього вигляду товару (упаковка, ергономічність, зовнішня реклама) можна назвати UI/UX-дизайном, адже з його допомогою кінцевий продукт стає зручним для покупця. Різниця тільки в одному сучасні UI/UX дизайнери використовують сучасні інструменти.

Як правило, UI-дизайнер працює в дуеті з UX-ом, але за останніми тенденціями обов’язки обох співробітників стала виконувати одна людина UI/UX дизайнер.

UI ( «User Interface») — «призначений для користувача інтерфейс», а UX («user experience») – це «досвід користувача». UI-дизайнер відповідає за візуалізацію додатку, роблячи його зручним і функціональним. Щоб продукт з комфортом візуально сприймався користувачем, фахівець UI відповідає за підбір форм, кольорів та інших параметрів. Що стосується UX-дизайнера, він більшою мірою відповідальний за функціональність дизайну. У підсумку: додатком легко і зручно користуватися.Все про професію UI/UX дизайнера - фото №1

Що таке UX-дизайн

UX це враження від роботи з інтерфейсом програми або сайту. Досвід користувача залежить від складових: графічного дизайну, архітектури сайту, чуйності інтерфейсу і зрозумілого тексту.

У більш широкому сенсі йдеться про весь досвід, який отримує користувач при взаємодії з додатком або сайтом. Чим зрозуміліший і доступніший інтерфейс, тим легше користувачеві отримати результат, виконавши цільову дію. Обов’язками в UX-дизайні є розробка прототипів поведінки, вивчення звичок користувача і систематичне тестування.

Інженер-маркетинг це інша сторона UX-дизайнера. Спеціаліст вивчає аналітику, ставить технічні завдання для копірайтерів, продумує зв’язку між елементами інтерфейсу та їх візуальне положення. В результаті отримує прототип, ефективність якого залежить безпосередньо від якості виконаної роботи.


Що таке UI-дизайн

UI-дизайн це робота над графічною складовою інтерфейсу. Сюди відносяться анімації, фотографії, ілюстрації, кнопки, меню, шрифти, слайдери.

Головне завдання UI-дизайнера допомогти типовому користувачеві швидко і легко зрозуміти, як користуватися продуктом. Це може бути сайт, додаток, платіжний термінал, пульт від телевізора, духовка. У будь-якому продукті інтерфейс повинен бути виконаний на основі вимог і правил, спільних для кожного типу гаджетів.

UI-дизайнер “диригує” об’єктами в інтерфейсі і перевіряє:

 • чи правильно працює меню, що випадає
 • чи зручно натискати «Замовити»
 • чи добре читається текст зі смартфона
 • наскільки легко заповнювати форму
 • чи вірне повідомлення видає сайт при дії

UI-дизайнер відповідає за те, як виглядає інтерфейс продукту і як користувач взаємодіє з його елементами. Але потрібно розуміти, що крім графічного інтерфейсу є голосовий, тактильний і звуковий. Ними також займається ui-фахівець, але графічний найпоширеніший серед його завдань.Все про професію UI/UX дизайнера - фото №2

Обов’язки ui/ux дизайнера

Що потрібно робити ui/ux дизайнеру визначають обов’язки як ui-, так ux-фахівця. Об’єднавши завдання для кожного напрямку розробки інтерфейсу, ми отримаємо комплекс для ui/ux фахівця.

Головне завдання дизайнера в UI допомогти користувачеві з легкістю зрозуміти, як взаємодіяти з продуктом. Для досягнення цього, потрібно знати і програмування, і психологічні аспекти кольорів, і графічний дизайн, і мати почуття стилю.

Основні обов’язки дизайнера в UI:

 • проектування призначених для користувача сторінок і екранів
 • узгодження графічних елементів з фірмовим стилем
 • відмальовка кнопок, блоків, слайдерів, перемикачів
 • формування посібника зі створення програмного продукту
 • верстка

UX-дизайн більше пов’язаний зі структурою продукту і комфортом при його використанні. User Experience дизайнер, як правило, має широкий список навичок: розбирається в графічному дизайні, проведенні соціальних досліджень, розробці програмного забезпечення.

Основні обов’язки дизайнера в UX:

 • проведення призначених для користувача опитувань
 • створення портрету ЦА
 • розробка робочого прототипу продукту
 • створення логічного ланцюжка використання продукту
 • тестування, внесення правок / змін за його результатами
 • повторювати послідовність «розробка прототипу – тестування – внесення змін» поки не вдасться домогтися оптимальної взаємодії для користувачів

 

Як стати ui/ux дизайнером

 

 1. Вибрати напрямок в дизайні

Вибір залежить від особистих уподобань та інтересів. Ось зрозуміла і зручна схема, по якій можна знайти свої інтереси і отримати готову спеціальність:

 • Візуальна складова дизайну — візуальні дизайнери (UI).
 • Логіка роботи продукту з користувачем, зручний інтерфейс, аналіз і тестування — дизайнери досвіду користувача (UX).
 • Мікс першого і другого з поглибленим вивченням продукту — продуктові дизайнери (Product Design).
 • Верстка журналів, листівок, банерів; айдентика компаній — графічні дизайнери (Graphic Design).

 

 1. Вивчити інструменти для роботи

Новачкам слід відразу стартувати зі Sketch або Figma. Але рекомендується володіти базовими навичками в Adobe Photoshop і Illustrator, так як нерідко ці програми поліпшують, допомагають, виручають.

Якщо вже визначилися з UI/UX в дизайні, потрібно вивчити вакансії по даному напрямку. У них чітко і по списку зазначаються інструменти, якими повинен володіти кандидат на посаду.

Що потрібно знати ui/ux дизайнеру і чим володіти:

 • Sketch (дизайн інтерфейсу)
 • Figma (дизайн інтерфейсу з можливістю колективної роботи)
 • Adobe Photoshop і Illustrator (додатковий функціонал)
 • Adobe XD (створення прототипів, дизайн інтерфейсу)
 • Invision App (створення прототипів з можливістю колективної роботи)
 • Balsamiq (створення макетів)
 • RedPen (колективний задачник)
 • Notion (менеджер завдань)
 • Framer (дизайн інтерактивних мобільних інтерфейсів) 
 1. Звертати увагу на дизайн. Оточити себе дизайном

Якщо ви вирішили стати дизайнером інтерфейсів, прийшов час звертати увагу на всі деталі. Ви помітите, як паралельно в голові будуть формуватися питання: чому логотип тут, чому шрифт саме такий, чому вибрана саме така гамма кольорів і ніяка не інша.

Необхідно вивчити структуру сайту і мати теоретичну базу про будову простих чи складних сайтів з подальшою практикою. Звертаючи увагу на деталі, відповідаючи на питання в голові, вивчивши теорію, ви почнете дивитися сайт не тільки з точки зору користувача, але і з професійної.

Черпати натхнення і досвід це невід’ємний фактор успіху ui/ux дизайнера. Ось кілька популярних сервісів:

 • Awwwards (платформа-премія)
 • Behance (платформа-портфоліо)
 • Dribbble (платформа-портфоліо)

Така практика допоможе вам повністю “влитися” в дизайн. Ви почнете розрізняти хороший і поганий дизайн, навчитеся визначати потрібні і зайві елементи. Не соромтеся копіювати в спробі щось створити унікальне. Кожна нова зверстана сторінка, кожен дизайн програми — це важливий додатковий блок в портфоліо. Якщо в кінцевому підсумку у вас сформується власний стиль і бачення, то ви на правильному шляху.

Все про професію UI/UX дизайнера - фото №3

 1. Стежити за дизайнерами

Дизайнери-професіонали часто стають менторами — тими, хто ділиться своїм досвідом в блогах, в соціальних мережах. Знайдіть дизайнерів по духу і стежте за їх творчістю, життям. Як правило, їх життя практично повністю складається з роботи. Ось деякі з них:

 • Artemiy Lebedev, дизайнер, автор «Ководства» — посібника по веб-дизайну
 • Tobias van Schneider, ex-дизайнер Spotify. 
 • Julie Zhuo, віце-президент продуктового дизайну facebook. 

Чому б і вам не спробувати свої сили в менторстві? Це відмінний досвід, який допоможе знайти у вашому навчанні/роботі недоліки та упущення. Переказ нещодавно здобутих знань допоможе закріпити матеріал.

 1. Пройти навчання

Перед майбутнім ui/ux фахівцем стоїть вибір: дивитися відео-ролики на ютубі, читати книжки і статті або пройти профільні курси. Однозначної відповіді немає, але другий варіант займе менше часу і поліпшить майбутнє резюме UI/UX дизайнера. Прикладом практичного і ефективного навчання є курс INTERACTION DESIGN (UI/UX) в освітньому центрі DAN.IT education.

Програма дає повноцінний стек знань, який запитують для роботи дизайнером в великих компаніях України та світу. За час навчання на курсах UI/UX дизайну ви опануєте усіма сучасними інструментами для роботи з проектами реальних замовників за останніми трендами. Акцент на курсах робиться на навчанні з нуля: навіть новачок зможе опанувати основи Photoshop, які даються на пре-курсі веб-дизайну. Найголовніше — програма побудована таким чином, щоб навчити дизайнера-початківця повноцінно працювати над завданням. Ви пройдете всі етапи побудови ідеального дизайн-макету сайту або програми.


 

Переваги та недоліки в роботі ui/ux-дизайнера


Переваги:

 1. Затребувана сучасна професія.
 2. Гідний рівень заробітної плати.
 3. Можливість проявити творчі здібності.
 4. Перспективи розвитку професійних навичок і перекваліфікації в суміжні напрямки.
 5. Можливість працювати дистанційно. 

Недоліки:

 1. Велика відповідальність за готовий продукт.
 2. Постійні дослідження серед користувачів.
 3. Наявність знань і навичок відразу з декількох напрямків.
 4. Часто потрібно підлаштовуватися під вимоги замовника (не завжди оптимальні).
 5. Нерідко рутинний режим роботи.


Наскільки затребуваний ui/ux дизайнер

Затребуваність на ринку праці залежить від досвіду, навичок, портфоліо. Все це повинно бути чітко і зрозуміло розміщуватися в резюме. Перше, чим ui/ux дизайнеру необхідно зайнятися це напрацювати портфоліо.

 

Все про професію UI/UX дизайнера - фото №4

Можливі кар’єрні шляхи UI/UX дизайнера:

 • дійти до позиції Head of Design;
 • освоїти програмування (щоб стати UI-розробником);
 • розвиватися як Product Manager (для управління продуктом в цілому);
 • стати Project Manager (для координації діяльності команди);
 • вдосконалюватися і підвищувати рейт (якщо фрілансер);
 • зайнятися версткою (для зацікавлених технічною стороною продукту);
 • розвиватись як дизайнер продукту (VR дизайнер, VFX дизайнер, Game дизайнер);
 • спробувати себе в маркетингу.


З особистих якостей важливі:

 • перфекціонізм;
 • наполегливість і усидливість;
 • креативне мислення;
 • бажання вчитися і розвиватися;
 • вміння сприймати критику.

 

Скільки заробляєUI/UX дизайнер

Заробітна плата UI/UX дизайнера в Україні залежить від компанії і від замовників. Рівень самого фахівця і досвід його роботи також відіграє значну роль. Middle отримує більше ніж Junior, але поступається в зарплаті дизайнеру рівня Senior. У міру розвитку фахівець може пройти всі ці стадії, а також очолити роботу команди.

В середньому «UI/UX дизайнер» в Україні заробляє 25000 грн. Це середній показник заробітних плат за даними з понад 90 вакансій, розміщених на головних порталах з пошуку роботи.

Все про професію UI/UX дизайнера - фото №5

UI/UX дизайнер: навчання з нуля

Тільки починаєте шлях в ui/ux дизайні? Курс INTERACTION DESIGN (UI/UX) в DAN.IT education підійде як для новачків, так і для тих, хто вже має досвід роботи з інтерфейсами.

Програма дає повноцінну базу знань, яка потрібна для роботи дизайнером в великих компаніях України і всього світу. За час навчання на курсі UI/UX дизайну ви опануєте усіма сучасними інструментами для роботи з проектами реальних замовників. Навіть новачок зможе опанувати основи Photoshop, які даються на пре-курсі веб-дизайну. Тому акцент на курсах робиться на навчанні з нуля. Найголовніше — програма побудована таким чином, щоб навчити початківця дизайнера повноцінно працювати над завданням.

Ви пройдете всі етапи побудови ідеального дизайн-макету сайту або програми. Ми навчимо чути і розуміти замовника, уважно ставитися до його прохань і потреб бізнесу, аналізувати нішу та шукати ідеальний баланс між трендовими рішеннями і бажанням клієнта. Мінімум “сухої” теорії, акцент на практичному вирішення реальних завдань.

Всі статті
Контакти