fbpx

Я люблю свою роботу, або як приручити грошового дракона

80 000 годин свого життя ми витрачаємо на роботу, при цьому лише дуже маленька частина населення планети може з гордістю сказати “Я люблю свою роботу!”. Є люди, які знаходять своє покликання ще в дитинстві, інші змінюють свою роботу як рукавички, треті знаходять улюблену справу тільки в зрілому віці і відразу досягають високих результатів. За даними опитування, проведеного у Великобританії, 400 осіб з тисячі готові поміняти свою роботу за першої ж можливості. У більшості цивілізованих країн ситуація не сильно відрізняється. Чому ж так багато людей змушені терпіти нецікаву роботу, і як це змінити?

На кожну першу або нову роботу ми приходимо з інтересом. Як мінімум, ми налаштовані позитивно, з приємним передчуттям. Але що відбувається потім? Далі, з різних причин, ми своїми думками і діями починаємо запускати стосовно до роботи негативний посил. Ми не працюємо так як повинні, не проявляємо завзятість, робота не приносить кар’єрного зростання і підвищення зарплати. У підсумку, ми перестаємо любити роботу, і навіть починаємо її ненавидіти.

Причиною цієї ненависті і нелюбові завжди є наші негативні думки, програми і ставлення, які, в свою чергу, підживлюються нашими негативними емоціями.

Вони запускають імпульс нам у голову: “Як же мені це набридло, як я втомився, скільки можна цим займатися …” і т.д. Якщо ми підхоплюємо цей імпульс і починаємо в усьому знаходити підтвердження того, що “моя робота – відстій”, ми насичуємо свої негативні програми, і чим вони сильніші, тим більше вони впливають на нас і нашу діяльність.

Як же навчитися любити свою роботу?

Зосередьтеся на тому, що важливо

Йдіть за своїми бажаннями і відкиньте всі поради про те, що зараз більш перспективно, модно або прибутково. Якщо ви перебуваєте на етапі пошуку роботи або зміни сфери діяльності, слід знайти справу, якою ви дійсно хочете займатися. Але тут важливо зуміти відрізнити рожеві мрії про підкорення космосу від реальних бажань. Немає нічого поганого в тому, щоб бажати відправитися на орбіту в новому Фальконе від Ілона Маска, але потрібно тверезо дивитися на речі і оцінювати свої фактичні можливості. Підхід з ухилом на хобі та інтереси для цього не підійде, замість цього краще:

  • Визначте якими навичками ви володієте, який у вас склад розуму.
  • Почніть робити те, що є цінним – для себе і для інших.

“Істинне багатство людини – те хороше, що він зробив в цьому світі.”

Професор психології Мартін Селігман в своїй книзі “Шлях до процвітання” описав результати досліджень, присвячених виявленню причин того, що ж робить людей щасливими і задоволеними своїм життям. Він визначив два ключові компоненти:

  1. Ваші досягнення, тобто, старанна робота і відточування майстерності.
  2. Сенс (мета), тобто, прагнення зробити щось більше, ніж просто зробити себе щасливим, прагнення зробити світ кращим.

З’єднайте ці два компоненти і отримаєте формулу для визначення улюбленої справи. Альтруїстам простіше бути успішними і щасливими, ніж тим, хто думає тільки про особисте благополуччя. Робіть те, що важливо, і незабаром це допоможе вам визначити ваші реальні цілі, і стане вашою пристрастю! Як це зробити:

  1. Вивчити. Дізнатися все, що можливо про те, що пропонує світ і спробувати себе в різних речах. Зараз існує безліч професій, про які ви можете навіть не здогадуватися. Можливо, професія lego-скульптора стане вашою пристрастю?
  2. Отримайте нові навички і спробуйте вигострити їх. Ніколи не пізно вчитися, до того ж, можливо, у вас є таланти, про які ви навіть не здогадувалися.
  3. Почніть вирішувати нагальні та соціальні проблеми за допомогою нових навичок. Виберіть не просто важливу проблему, спробуйте знайти ту, якою, на вашу думку, несправедливо нехтували інші.

Не обов’язково думати, що для того, щоб стати по-справжньому корисним, вам потрібно буде стати доктором і відправитися в Африку, щоб рятувати тварин своїми руками. Часто великі соціальні проблеми вирішуються дослідженнями, розробками нових технологій, поширенням ідей через мистецтво і так далі.

Позбавтеся від ілюзії “усе та одразу”

Відомий мотиваційний оратор Саймон Сінеко каже, що сьогодні проблеми молодих людей визначають 4 фактори: виховання, терпіння, оточення і технології. Це покоління, яке виховане на парадигмі “ми – особливі, кращі, завжди отримаємо те, чого хочемо, і тільки тому, що ми хочемо цього”. Але прийшовши на роботу, вони з подивом виявляють, що з цим не погоджується керівництво. За словами Саймона, до того, як вони потрапили в колектив, батьки і технології допомагали отримати все, чого хочеться. Не було необхідності налагоджувати відносини в реальному світі. Але прийшовши на роботу, вперше було потрібно налагоджувати живий діалог і вирішувати реальні завдання. Це стало проблемою і джерелом постійного стресу, після чого ні про яку любов до роботи не може бути й мови.

Я люблю свою роботу, або як приручити грошового дракона - фото №1

Без належного терпіння і зі збільшеною невпевненістю в своїх силах з’являється розчарування і депресія. Щоб уникнути відчуття безглуздості своєї діяльності потрібно спочатку розуміти, що тільки зусилля і терпіння дадуть належний результат і задоволеність.

Перестаньте думати погано про свою роботу

Ні в якому ключі, ні в яких розмовах і думках не допускайте негативу по відношенню до своєї справи. Прикладіть зусилля, щоб запрограмувати себе на позитив і задоволення від роботи. Поступово ставлення до роботи буде вирівнюватися і досягне того рівня, який ви самі собі поставили.

Практика: переформулюйте процес діяльності

Не думайте про завдання в ключі “мені потрібно скласти звіт, мені потрібно виконати доручення, мені потрібно поїхати у відрядження” і т.д. Замість цього використовуйте формулювання “я маю можливість”. Завдання – запрограмувати себе на отримання задоволення і бажання що-небудь робити.

Навчіться працювати якісно

Щоб полюбити свою роботу і отримувати позитивну віддачу від своєї діяльності, почніть вкладати позитивну енергію в справу. У всьому завжди працює принцип дзеркала – що віддаєш, те і отримуєш, але це не спрацьовує у зворотню сторону. Наприклад, якби ваша робота приносила вам хороші гроші, повагу і шану керівництва, визнання колег і хороші результати, тоді ви б любили свою роботу, але якщо цього не відбувається, ви не любите те, чим займаєтеся. Але ж щоб це отримати, потрібно якісно, ​​ґрунтовно, від душі, і до переможного кінця трудитися!

“Спочатку працюєш на заліковку, потім заліковка працює на тебе” – у дорослому житті це правило аналогічно працює для кар’єрного зростання.

Розберіться у тому, чим займаєтеся

Якщо ви не розумієте, що робите, або тільки почали працювати в новому напрямку – робота буде даватися важко. Часто люди вважають, що здатні на більше, малюючи яскраві картинки безхмарного майбутнього, при цьому абсолютно не розуміючи, що вони зараз роблять і куди йдуть. Чим би ви не займалися, намагайтеся стати експертом у своїй галузі. Це потрібно не тільки для того, щоб отримувати хорошу оплату, почуття впевненості в своїй справі, це також нагородить вас підвищеною симпатією до того, чим ви займаєтеся, і прагненням вдосконалюватися.

Якщо ви відчуваєте, що для повноцінного розкриття потенціалу вам не вистачає навичок, сміливо просіть у керівництва тренінг з підвищення кваліфікації, або відвідайте цікавлять курси самостійно. Наприклад, курс motion-дизайну підійде досвідченим UX / UI дизайнерам, які хочуть прокачати свої скіли і спробувати себе в новому напрямку.

Створіть хорошу робочу атмосферу

Щоб отримувати задоволення від роботи, слід полюбити своє робоче місце, свій колектив і керівництво. Сприятливий клімат зведе до мінімуму появу стресу і негативних думок. Налагоджуйте відношення з начальством і колективом, а ще принесіть з дому улюблену кружку і кактус, подарований мамою на минулий день народження. Маленькі затишні радості на роботі додадуть комфорту і нагадають про те, що пора посміхнутися.

Я люблю свою роботу, або як приручити грошового дракона - фото №2

Мотивуйте себе

Нагороджуйте себе приємними дрібницями (або не дрібницями) за кожне досягнення, бийте свої ж рекорди, ставте особисті цілі, створюйте собі чек-поінти, вчіться новому, виконуючи нові завдання, придумуйте нові способи виконання монотонної роботи. Ніхто не зможе мотивувати вас краще, ніж ви самі. Відкиньте думки про те, подобається вам завдання і немає, просто намагайтеся зробити її краще, ніж ви робили її попередній раз.

Часто визначальним для людини протягом довгих років стає творчий пошук, розвиток і особисті переваги, а одержуваний прибуток. Але заробітна плата – короткостроковий і недостатньо потужний стимул. Необхідна сума виросте як тільки ви досягнете бажаного, почуття незадоволеності знову повернеться, а дохідна робота стане тягарем. Якщо робити гроші самоціллю, нічого крім купюр і зовнішніх атрибутів сили ви не отримаєте, як не отримаєте і очікуваного задоволення від можливих покупок. Улюблена справа складається з маленьких перемог.

Зловіть хвилю

У будь-якій професії, і навіть хобі, зустрічаються нудні монотонні завдання, від яких злипаються очі, а мозок так і норовить зайняти себе чим-небудь іншим. Можна переконувати себе, що це тимчасово, але правда в тому, що будь-яка справа складається з таких завдань. Щоб не допустити розвитку шляху від втрати інтересу, вигоряння, втрати енергії, і до ненависті до роботи, варто випередити події. Зловіть хвилю максимальної продуктивності і насолодіться нею – ваше тіло та інтелект повинні працювати на вас.

Стан потоку, або “абсолютного автоматизму” описували багато відомих людей – від філософів давнини і вчених на кшталт Альберта Ейнштейна, до сучасних олімпійських чемпіонів і успішних бізнесменів. Це момент максимального зосередження на процесі, коли час сповільнюється, а всі сторонні проблеми просто перестають існувати. В такому стані людина здатна виконати 80% завдань за 20% часу, а відчуття задоволеності від виконаної роботи, навіть якщо це зовсім не улюблену справу, можна порівняти з отриманням престижної премії. Постарайтеся налаштовувати свій організм на подібний турборежим якомога частіше і подбайте про те, щоб нічого ззовні вас не відволікало.

Станьте командним гравцем

У компанії, в якій ви працюєте, будуть злети і падіння. Але якщо лідер поділяє ваші переконання, мрію, і віру в успіх, тоді і робота і команда стануть частиною вас самих, і подарують відчуття впевненості в собі, і в завтрашньому дні. Незалежно від того, передбачає ваша справа роботу в команді, або за принципом “кожен сам за себе”, ви в будь-якому випадку будете працювати в оточенні людей з єдиною ідеєю. Стати тим ланцюгом, який перетворює колег в дружний колектив, і тоді кожен робочий день буде проходити на позитиві. Робота в команді допоможе вам реалізувати себе як особистість, відкрити в собі нові гідності і знайти шляхи для подальшого розвитку. Будь-яка справа може стати улюбленою в колі згуртованих однодумців.

Я люблю свою роботу, або як приручити грошового дракона - фото №3

Беріть максимум

Зосередьтеся на тому, що ваша посада може вам дати і тисніть з цього максимум – задавайте питання, цікавтеся новою інформацією, відвідуйте тренінги, конференції, лекції (за рахунок компанії, звичайно ж), і поповнюйте свій багаж знань і досвід, наскільки це можливо. Можна не любити роботу, але можна полюбити те, що вона вам дає. Одні компанії можуть служити хорошим стартом, а інші – якісним проміжним пунктом перед чимось грандіозним, або навіть відкриттям своєї власної улюбленої справи.

Важлива не кінцева точка, а сам шлях

Процес повинен приносити задоволення, а отриманий результат – бажання його вдосконалювати. Думайте про те, що ця діяльність робить кращим ваше або чиєсь життя і покращує світ, прагніть до цього. При цьому, не забувайте прислухатися до вашого емоційного стану. Шлях до вершини не буває легким, але тактика “зроби або помри” не виправдана.

Практика: слідкуйте за відчуттями під час роботи

Встановіть на комп’ютер або телефон додаток для відтворення рандомних сигналів протягом робочого дня. Кожен раз, коли він буде спрацьовувати, записуйте чим ви займаєтеся в цей момент, і що при цьому відчуваєте. Через 2 тижні відстежте, що приносило більше задоволення і результат, а що давалося складніше, довше і доставляло роздратування. Постарайтеся збільшити кількість завдань з першої колонки в списку своїх обов’язків, і мінімізувати завдання з другої. Ви можете запитати, як це зробити, якщо бос делегує мої завдання? Вам слід показати босові, в чому ви найбільш корисні, де найбільше допомагаєте компанії, і уявити ситуацію з його точки зору. Таким чином, поступово взяти на себе ті завдання, які приносять вам силу і радість, і максимально наблизити себе до стану закоханості в роботу.

Імпровізуйте

Намагайтеся додати нотку творчості в усе, що ви робите, наскільки це можливо. Оптимізуйте процеси, шукайте нові рішення для економії часу, і станете краще вчорашнього себе. Власноруч балуйте себе вишенькою на торті, та з часом ви здивуєтеся, скільки смачних вишеньок присутньо у вашій вже улюбленій роботі.

Розслабляйтеся

Якщо ви почали помічати, що перестали цікавитися зарплатою, бонусами і преміями, якщо нудних завдань стало більше, ніж захоплюючих проектів, то, ймовірно, частина енергії, що витрачається на роботу, час перенаправити на те, що знаходиться за її межами. Побільше спілкуйтеся з сім’єю, близькими та друзями, візьміть відпустку і дозвольте собі перезавантажитися!

Всі статті
Контакти