fbpx

На перший погляд здається, що отримати професію в сфері IT просто. Пройти навчання на IT курсах, отримати сертифікат і вуаля, – ви просунутий спеціаліст, готовий підкорювати нові вершини айтішного простору. Також є і абсолютно протилежна думку – багато новачків в «айті», які тільки пройшли подібні курси, говорять про те, що влаштуватися на роботу складно, тому як роботодавці хочуть наймати досвідчених фахівців. Кому довіряти? Скептикам, які мають сумніви, що відразу після IT курсів можна знайти роботу, або ж навчальним центрам, які готові перетворити студентів на крутих «айтішників», маркетологів, або дизайнерів? Давайте розберемося, чи так це насправді – чи дійсно можна влаштуватися на роботу відразу після закінчення курсів, яким чином, і чи існують курси з працевлаштуванням?

З чого почати?

Визначаємо напрямок, сферу

Насамперед варто підібрати спеціальність, якщо ви ще не вирішили, чим хочете займатися. Важливий критерій, який варто визначити – це ваша схильність, хто ви: гуманітарій або вам ближче технічні науки, і в залежності від цього вже підбирати собі професію. Відповідно техніку буде ближче робота пов’язана з обчисленням, механізмами (тестування, розробка, програмування і т.д.). Гуманітарію підійдуть більш творчі професії (копірайт, дизайн, маркетинг і т.д.). Перш ніж починати навчання, варто уважно все обдумати, зрозуміти, що більше подобається, що легко дається і чим хочеться займатися надалі, так буде і результат краще, і робота буде приносити більше задоволення.

Також важливо відзначити, що при виборі спеціальності потрібно оцінити її доступність, наприклад: для отримання нових знань не потрібно вступати в спеціальний ВНЗ і мати фундаментальну освіту, або купувати дорогу техніку. Важливим критерієм може бути вибір місця роботи, це буде компанія або це буде фріланс. Якщо ви вибираєте компанію, варто вивчити вакансії та конкретні вимоги роботодавців, і вже з отриманої інформації вибирати підрозділи того чи іншого напрямку. На фрілансі ж все трохи по-іншому, адже можна шукати завдання виходячи з наявних навичок і не потрібно підлаштовуватися під конкретну компанію. Подивіться, які професії актуальні зараз, вивчіть ринок, виберіть цікавить напрям і сміливо пробуйте нове.

Шукаємо необхідні курси

Наступним кроком після вибору освоюваної професії є вибір гідного навчального центру, в якому можна отримати якісне навчання. У наш час існує величезна кількість всіляких курсів, семінарів, вебінарів, як платних так і умовно безкоштовних, на просторах мережі можна знайти багато різної інформації, youtube-каналів, маса можливостей різноманітними способами освоїти нову професію в сфері hi-tech. Курси можуть бути онлайн, офлайн, інтерактивні, різної тривалості, інтенсивності та комплексності. Якщо починати навчання з самих основ, однозначно краще піти на курси тривалістю від трьох місяців, з постійним контактом з експертами і зворотним зв’язком. Є також і full-stack курси, після яких можна освоїти відразу кілька напрямків і продовжити роботу в найбільш вподобаному, або почати свою справу, застосовуючи освоєні навички.

Не забуваємо про самоосвіту

У сучасному світі, повному безмірного потоку доступної і корисної інформації, стрімкого розвитку технологій, прогресу і колосальних інновацій, важливо бути на хвилі цього інформаційного хайпу, проявляти максимальний інтерес і заглиблюватися у вивчення і пізнання нового. Отримавши нові знання на курсах, потрібно також постійно доповнювати і удосконалювати їх самостійно.

Незалежно від спеціальності продовжуйте відвідувати тренінги, вебінари, конференції і постійно розвивайтеся в новій професії. Регулярне читання літератури з освоєної спеціалізації і постійне стеження за новинками в галузі, що цікавить, обов’язково дадуть результат.

 

Багато практикуємося

Основна вимога до претендентів – це наявність досвіду. Також в будь-якій сфері необхідно скласти портфоліо, в якому детально розписати свої вміння, здібності, заявити про себе не як про знавця теорії, а як про фахівця, котрий уміє застосувати знання на практиці. Наприклад, в UI/UX дизайні потрібно створити портфоліо з 3-4 макетів для сайтів і лендингів різної складності; для фронтенд-розробників – зверстати пару сайтів / лендингів, для бекенд-девелоперів – написати хоча б один-два нескладних додатків; для діджитал-маркетолога – створити план розвитку та просування для якогось магазину або бренду. Портфоліо з вашими роботами значно прискорить процес пошуку роботи.

Портфоліо може бути декількох видів:

 • друковане – такий варіант практичний при демонстрації на особистій зустрічі з роботодавцем;
 • електронне – зручно пересилати на електронну пошту в разі потреби;
 • онлайн – можна для загального доступу розмістити на власному блозі або сайті.

Поради щодо написання портфоліо:

 • Визначте напрямки, за якими ви хочете створити портфоліо.
 • Для кожного напряму виберіть ваші найкращі роботи і проекти. Це можуть бути 3-7 робіт в кожному напрямку. Такий підхід допоможе створити у роботодавця позитивне уявлення про ваших навички.
 • Оформіть ваше портфоліо гарно і презентабельно.
 • Додайте портфоліо на власний блог або на особистий сайт, майте його при собі на електронному носії.

Портфоліо після курсів, так само, як і ваше резюме – це візитна картка для роботодавця.

Знімаємо рожеві окуляри

Будьте готові до того, що не варто відразу після проходження курсів розраховувати на захмарні зарплати, навіть якщо ви закінчили дорогі курси програмування в відомій школі, а не самостійно освоювали код. На початку кар’єри зарплата може стартувати з 300-400 доларів, а дизайнери і зовсім можуть перші замовлення виконувати за символічну плату, а іноді і безкоштовно для поповнення портфоліо.

Для порівняння, в середньому заробітна плата початківців дизайнерів може становити – 300 доларів, тестувальника – 500 доларів, програмістів – 600 доларів, маркетологів – 400 доларів.

Головне – не варто впадати у відчай і не забувайте, що дорога підкорюється тому, хто її долає!

Чи беруть на роботу після курсів?

Особливість роботодавців в сфері IT полягає в тому, що для більшості на першому місці стоїть не стільки досвід, скільки наявність мотивації у майбутнього співробітника. Як же швидко знайти підходящу роботу після кількох місяців навчання на курсах, та яке воно – життя після курсів?
Варто відзначити той факт, що ринок праці в сфері IT відрізняється від ринків в інших сферах:

 • на більшість спеціальностей попит перевищує пропозицію, в результаті чого компанії підстроюються під співробітників, змінюють способи їх залучення в компанію;
 • доступність роботи навіть без профільної освіти, робота на якісний результат;
 • велика кількість претендентів і компаній в інтернеті;
 • швидке поширення інформації про негативні і позитивні події;
 • швидке зростання зарплат, якщо порівнювати з іншими сферами.

Пошук роботи – це методична, системна працю. Складання якісного резюме – також важливий, кропіткий процес, в складанні якого рекомендуємо вдатися до допомоги фахівця. У резюме варто вказати професійні вміння, актуальний рівень освіти, опишіть всі свої сильні сторони, необхідно показати потенційному керівникові, що ви схильні до постійного розвитку, готові займатися самовдосконаленням навіть у вільний від роботи час.У разі, якщо ви тільки закінчили курси та практичного досвіду ще немає, можете впевнено вказувати всі навички і знання, отримані на курсах, додати посилання на вже створене портфоліо. Не бійтеся вказувати також на те, що це не були офіційні замовлення, і портфоліо було створено для демонстрації навичок. Це в будь-якому випадку буде краще, ніж просто описати знання, яких набували на курсах. Вказуйте, в який саме школі було пройдено навчання, адже часто репутація і статус школи грає важливу роль для остаточного рішення роботодавця.

Робота після курсів: поради при працевлаштуванні

 • Важливо заздалегідь дізнатися, чим займається компанія – ваш майбутній роботодавець. Вивчіть ключові досягнення та успіхи компанії, поділіться своїм баченням її розвитку на майбутній співбесіді. Якщо ж в процесі навчання на курсах ви націлені на працевлаштування в певній компанії, варто попросити поради у локального HR фахівця, щоб зрозуміти, на які чинники варто звернути увагу, і отримати відповідну допомогу в процесі навчання у викладачів.
 • Якщо в результаті двохмісячної перекваліфікації ви шукаєте роботу в кардинально новій для себе сфері, не варто приховувати, що до цього ви пропрацювали, наприклад, учителем, юристом і банківським співробітником. Розкажіть про свої успіхи на минулому місці роботи, перерахуйте всі знання і навички, якими володієте. Будьте готові до того, що HR фахівці і роботодавці будуть питати чому ви вирішили змінити профіль. Будьте готові розповісти, чому вас захопила нова спеціальність, чого ви очікуєте від нової роботи, покажіть свою мотивацію і зацікавленість – це безперечно зіграє на вашу користь.
 • Будьте ініціативними, проявіть весь свій потенціал, перевага завжди віддається співробітникам, які націлені на постійне зростання і розвиток. Проаналізуйте яким чином можна пов’язати ваші колишні знання і навички (в разі перекваліфікації) з новими, що здобули на курсах, і яким чином ці знання можна перетворити в новаторські концепції. Показав роботодавцю приклади впровадження своїх змішаних навичок, ви покажете себе в позитивному світлі і отримаєте плюсик від роботодавця.

 

Де варто шукати старт у своїй першій роботі після курсів?

 • віддалена робота на біржах для фрілансерів;
 • стажування в IT компанії;
 • виконання нескладних замовлень за невеликі гроші або безкоштовно у знайомих фрілансерів, з умовою, що ті вкажуть вам на ваші помилки і дадуть зворотний зв’язок;
 • стартапи або невеликі проекти;
 • запуск власного проекту (або впровадження в життя того, над яким працювали на курсах);
 • знаходження курсів, які допомагають з працевлаштуванням після закінчення (але будьте обережними, адже деякі недоброзичливі навчальні центри обіцяють подальше працевлаштування в обмін на відсоток від заробітної плати протягом наступних декількох років. Якщо уважно підрахувати вартість такого працевлаштування, можна зрозуміти, що вас просто намагаються розвести на чималу суму).

Курси – не вирок: успіху в працевлаштуванні домагаються цілеспрямовані.

Практика доводить, що при підборі співробітників компанії керуються не тільки наявністю диплома і професійним рівнем здобувача, але також і його особистістю. Часто особливе значення відіграють так звані софт скіли – управлінські навички, комунікабельність, відповідальність та ініціативність. Важливо зберігати позитивний настрій і впевнено претендувати на бажану вакансію. Кар’єра багатьох успішних маркетологів, програмістів і дизайнерів стартувала саме з якісних профільних курсів.

Чи є курси, які не брешуть, що після обіцяють допомогти з працевлаштуванням?

Більшість курсів обіцяють, що після проходження навчання саме у них, випускнику гарантують працевлаштування. Чи існують взагалі курси з подальшим працевлаштуванням? Після яких курсів легко знайти роботу?
У навчальному центрі з підготовки IT спеціалістів DAN.IT під час проходження навчання зі студентом працюють одночасно викладач, вчитель, координатор і HR-фахівець. Основою методики центру є навчання на основі кейсів та практичних занять без нудних лекцій і поверхневої теорії. У той же час у студентів є час на розвиток своїх особистісних навичок та на підготовку до пошуку роботи.
Для всіх бажаючих пройти навчання за сучасними спеціальностями в сфері в сфері hi-tech в Києві і Дніпрі відкриті набори на програми: основи програмування, фронтенд і full stack розробка, розробка мобільних додатків, UI\UX і motion дизайн, а також повний курс діджитал маркетингу .

Фахівці з DAN.IT пропонують сучасний підхід до освіти, також можливо скласти свою особисту програму курсу виходячи з уже наявних знань. Всі напрямки, якими займається центр, засновані на ізраїльській методиці Telem, що передбачає максимум практики в класі, групову роботу і кращі приклади з реальних ситуацій на ринку IT в Україні і за кордоном. За якість програм відповідають досвідчені фахівці та експерти в технічній і бізнес сферах, які входять до складу Наглядової Ради навчального центру і часто приїжджають до Києва, щоб бути присутніми на захистах проектів студентів.

У навчальному центрі DAN.IT для всіх студентів курсів забезпечується підтримка куратора і HR-фахівця. Проводяться індивідуальні зустрічі з ейчаром, на яких обговорюється попередній досвід випускника курсів, очікування та побажання щодо нового робочого місця. В результаті аналізу всіх факторів, HR-фахівець підбирає відповідні компанії для працевлаштування. Також рекрутер надає допомогу в розробці та складанні резюме для випускника курсів.
Кожен студент проходить тестову співбесіду з HR-фахівцем, а також технічну співбесіду з СТО, що дозволяє бути максимально підготовленим до співбесіди з потенційними роботодавцями. DAN.IT співпрацює з багатьма великими компаніями, які часто в першу чергу зацікавлені в прийомі на роботу саме випускників навчального центру DAN.IT.

Після проходження студентами співбесід, HR-фахівець отримує зворотний зв’язок від роботодавців, в результаті проведеного аналізу проводить роботу над помилками. Протягом всього курсу студенти готують власний проект і захищають його після завершення курсу. Куратори та викладачі також дають поради щодо його поліпшення та впровадження. Цей проект може служити повноцінним портфоліо або стартовим кроком для самостійної діяльності, або бізнесу.
Якщо ви перебуваєте в пошуку IT спеціальності, яка послужить не тільки новим стартом до успішної кар’єри, але і стане цікавим і захоплюючим заняттям – вибирайте курси, після яких беруть на роботу, і які приведуть до реальних досягнень!

Сумніваєтесь чи підійде вам сфера ІТ?

Записуйтесь на зустріч та отримаєте ? особистий план розвитку в сфері ІТ?

На Вас чекає:
 • консультація кар'єрного менеджера, щодо вибору напрямку розвитку в сфері ІТ
 • тестування на схильність до певного напрямку навчання
 • знайомство з викладачами курсу
 • зустріч з HR фахівцем
 • екскурсія навчальним центром
 • аналіз результатів
 • підбір програми згідно отриманих
  даних і вашого запиту
manager

Записатись на зустріч